מחיר אמבט אולטרסוני

אמבט ניקוי אולטראסוני תוצרת דנמרק

מתעניינים בקניית אמבט אולטרסוני? מה קובע את מחירו? קראו את המאמר הבא

בענפים שונים בתעשייה נעשה שימוש בניקוי באמבט אולטרסוני, ובין השימושים השונים ניתן למצוא לדוגמא:

כפי שהרחבנו בכתבות הקודמות בנושא, הניקוי האולטראסוני עובד על עקרון של גלי קול בתדרים מסוימים אשר יוצרים בועות. הבועות האלו באות במגע עם החלק אותו רוצים לנקות/לחטא ובעזרת שחרור האנרגיה בנקודת המגע של הבועה עם שטח הפנים של החלק, מתבצע מאין ניקוי מכאני (שפשוף) אשר מוריד את הלכלוך ואת הזיהום ממנו.

קיימים משתנים רבים אשר קובעים את המחיר של האמבטיות האולטראסוניות, כגון: איכות חומרים, ארץ ייצור, עוצמה, מספר תדרים, חימום, טיימר, גודל האמבט, צג דיגיטלי/דיגיטלי, אוטומציות, אביזרים נלווים ועוד. כאשר רוצים לרכוש אמבט אולטראסוני לכל מטרה, יש לשקול משתנים אלו ולבדוק שעונים על הצרכים שלנו.

איכות החומרים הוא פרמטר חשוב בקביעת מחיר האמבט האולטראסוני

לא בכדי אומרים שעל איכות משלמים. על מנת שאמבט האולטראסוני יהיה עמיד לאורך זמן וגם בפני חומרים מעכלים, יש לדאוג שאיכות החומרים של הגוף עצמו, של האמבטיה ושל לוח המשתמש יהיו עשויים מחומרים איכותיים ללא פשרות.

בדרך כלל, אמבטיות אולטראסוניות איכותיות עשויות מבפנים ומבחוץ מנירוסטה ,AISI 304 העמידה בפני רוב החומרים. במקרים מיוחדים, לדוגמא בשימוש עם חומרים מעכלים חזקים מאוד, יש להשתמש בסוג נירוסטה שונה העמידה ביותר בפני חומרים אלו. חברת טמקס מייצגת את החברות הגדולות בעולם לאמבטיות אולטראסוניות וניתן לייצר לפי הזמנה על פי צרכי הלקוח.  

מספר תדרי עבודה באמבטיות אולטרסוניות

פרמטר נוסף הקובע את מחיר האמבט האולטראסוני הוא מספר תדרי העבודה שניתן לעבוד במכשיר. מכשירים מתקדמים מגיעים עם אפשרות ליותר מתדר עבודה אחד ובכך מתאפשר לבחור בין שני מצבים: ניקוי עדין וניקוי גס. כאשר בוחרים בתדר הגבוה, זהו מצב של ניקוי עדין, וכאשר בוחרים בתדר נמוך זהו ניקוי גס. במקרים רבים יש צורך בביצוע שני שלבים שהראשון הוא ניקוי גס על מנת להוריד את הלכלוכים הקשים, והשני הוא ניקוי עדין על מנת לנקות בעדינות את מה שנשאר להיכנס לחללים פנימיים יותר.

גודל האמבט האולטראסוני משפיע גם הוא על המחיר

קיימים אמבטיות אולטראסוניות בגדלים שונים, מליטר אחד ועד למפלצות של למעלה מ-500 ליטר, תלוי בגודל החלק החלק שאותו רוצים לנקות. במקרה של ניקוי חלקים קטנים באמבטיות אולטראסוניות, יש לקחת בחשבון שבבחירת אמבט אולטראסוני קטן מאוד הביצועים יהיו נחותים בהרבה בשל האפקט האולטראסוני שתקבלו. לדוגמא, בעולם הקוסמטיקה, רוכשים הרבה פעמים אמבטיות אולטראסוניות זולות מפלסטיק ולא מודעים לכך שהאפקט שלו חלש מאוד ופעולת הניקוי שלו גובלת באפס. לכן, יש לשים לב שרוכשים אמבט אולטראסוני, שהאפקט האולטראסוני יהיה לפחות 160 וואט, על מנת לקבל תוצאות ניקוי אידיאליות.

הדגמים הקטנים של האמבטיות האולטראסוניות, הנם דגמים שולחניים, והגדלים הנפוצים ביותר הינם:

בדגמים היותר גדולים, האמבט האולטראסוני הוא רצפתי והנפחים של האמבט עולים משמעותית ונעים בין 28 ליטר ל-500 ליטר ואף יותר. באפליקציות מיוחדות ניתן להתאים תהליך ניקוי אולטראסוני רב שלבי (קווי ניקוי) בשילוב אוטומציות ושיטות ניקוי נוספות, כגון: ניקוי באגיטציה (טבילה), ניקוי בהתזה, ניקוי בזרמים ועוד.

אמבט אולטרסוני לציוד כבד MAXI Series
אמבט אולטרסוני לציוד כבד MAXI Series

 

חברת טמקס גם מספקת חומרי ניקוי לתהליכי ניקוי לרבות אמבטיות אולטראסוניות ומייצגת בישראל את חברת Wigol גרמניה, המייצרת את החומרים האיכותיים ביותר וניתן להתאימם ברמה אישית לפי צרכי הלקוח.

חומרי ניקוי תעשייתיים WIGOL
חומרי ניקוי תעשייתיים WIGOL

 

לחברת טמקס נסיון רבי שנים בהתאמת אמבטיות אולטראסוניות לאפליקציות מורכבות לפי הדרישות המיחדות אשר משתנות מלקוח ללקוח, ומספקים פתרונות ניקוי תעשיתיים נוספים, כגון:

צרו קשר עם המומחים של טמקס להתאמת אמבט אולטראסוני עבורכם