וויברטורים עגולים

טכנולוגיית גימור יעילה ומוכחת – מתקני וויברציה עגולים ׁ(Rotary Vibrators)

הוויברטורים העגולים של רסלר יכולים להיות מותאמים לתהליכים אוטומטיים בכל שלב בתהליך הייצור עם מערכות מודולריות לטעינה, פריקה, שטיפה, ייבוש ועוד פעולות "לפני" ו"אחרי גימור" אחרות.

חזקים, עמידים וקלים לתפעול. הוויברטורים של רסלר מתאימים לשלל תהליכים ולגימור מגוון רחב של צורות וגדלים שונים של חלקים.

RV_Automatikl
נגן וידאו
RV_Manuelll
נגן וידאו

סדרת EC

הודות למבנהו הייחודי, הוויברטור מדגם EC  עונה על מטרות רבות והנו הדגם הנפוץ ביותר בקרב הוויברטורים העגולים. השיפוע הרדוד בקרקעית קערת העבודה מאפשר טיפול בחלקים קטנים עד גדולים ואף רגישים. בשל גודלם ורגישותם, חלקים מסוימים לא יכולים להיות מופרדים בצורה אוטומטית מהמדיה ולכן הצורך ביחידת הפרדה ידנית. יחידת ההפרדה הידנית המוכנסת לוויברטור היא קלה לתפעול ומאפשרת הפרדה עדינה. קיימת גם יחידת הפרדה פנאומטית (לדגמים של 320 ליטר ומעלה) . ציפוי פוליאוריטן חם של הקערה – פיתוח ייחודי של Rösler המעניק לה אריכות חיים.

דגם EC  מגיע במספר גדלים שונים. התאמת הגודל המתאים תתבצע ע"פ דרישה וע"פ גודל וכמות החלקים המעורבים בתהליך.

סדרת EURO

וויברטור מדגם Euro  הוא האידאלי לתהליכי גימור אוטומטיים. מאופיין בתחתית ספירלית וביחידת הפרדה פנאומטית להפרדה יעילה של החלקים. קיים מורד בקרקעית הקערה המונע הידבקות החלקים זה לזה.

סדרה זו מגיעה בשתי גרסאות נוספות פרט לגרסה הרגילה:

High speed" (1" – סדרת מכונות זו של רסלר בעלת מנוע מיוחד עם הספק גבוה מפחיתה כמעט מחצית מזמן התהליך בהשוואה לזמנים המושגים בטכנולוגיה הקונבנציונלית. אודות לזמני שחיקה קצרים יותר,המכונה גם חסכונית מבחינה כלכלית. המכונה מתאימה במיוחד לתהליכי שחיקה אגרסיביים, כגון: חלקים מחושלים, יציקות וכו'

KP – Ball Burnishing" (2" – טכנולוגיה הפותחה לתהליכי צחצוח, הברשה והברקה לעבודה עם מדיה מנירוסטה (פלדת אל חלד).

דגם Euro  מגיע במספר גדלים שונים. התאמת הגודל המתאים תתבצע ע"פ דרישה וע"פ גודל החלקים המעורבים בתהליך.

סדרת A

סדרת מכונות בשילוב של מפריד מגנטי MS/E-V  עוצמתי, המפריד ביעילות ובנוחות מוצרים ברזליים מהמדיה לאחר שעוברים תהליך גימור. כמו כן, ניתן לפקח על התהליך האוטומטי באמצעות בקר שליטה הנוח לשימוש.

סדרה זו מגיעה במספר גדלים שונים וקיימת גם בגרסת ה- "High speed" האגרסיבית יותר.

ישנם מספר דגמים של מפרידים מגנטיים המותאמים באופן ייחודי על פי דרישה ועל פי גודל החלקים המעורבים בתהליך.

סדרת R

וויברטור עגול מדגם R עם התחתית השטוחה (ללא שיפוע) הוא האידאלי לטיפול בחלקים גדולים וכמו כן גם רגישים .עבור חלקים הדורשים טיפול יחידני ללא מגע עם חלקים אחרים,  ניתן לחלק את קערת העבודה ע"י מחיצות אשר יוצרות "תאי עיבוד" נפרדים. חלקים מוגמרים בד"כ מוצאים החוצה באופן ידני. ישנה האופציה לפתח פריקה המאפשר פינוי מלא של קערת העבודה מהמדיה והחלקים והפרדתם מחוץ לוויברטור.

סדרה זו מגיעה במספר גדלים שונים וקיימת גם בגרסאות ה- "High speed" האגרסיבית יותר וה- "KP Ball Burnishing" להברשה והברקה

סדרת LONG RADIUS

דגם זה של וויברטורים עגולים מציע גמישות נוספת. מכונות הלונג רדיוס יכולות לשמש הן לתהליכים רציפים והן לתהליכים מנתיים. לתהליכים מנתיים, המערכת מצוידת במערכת הפרדה פנאומטית. תהליכים מנתיים במכונות הלונג רדיוס מאפשרים עבודה עם חלקים בינוניים, עם מינימום מגע של חלק בחלק.

הייחודיות העיקרית של מכונות אלה בקו ייצור, היא במערכת ההזנה הרציפה. המערכת מאפשרת למכונות הלונג רדיוס להשתלב ישירות בקווי ייצור מבלי להשקיע במערכת טעינה יקרה. המכונה כחלק מקו ייצור, עובדת בשיטת סיבוב יחיד של 4 עד 16 דקות ואידאלית להורדת גרדים מהירה, טיפול בשפות והעגלת פינות. חלקים עשויים אבץ, אלומיניום או ברזל יצוק, יכולים לעבור תהליך גימור וויברציוני באופן רציף לאחר גזירה או יציקה.

הטכנולוגיה מתאימה  גם לתהליכי ניקוי – "KP Ball Burnishing".

מערכות לתפוקות גבוהות

מערכות הכוללות זוג או שלושה וויברטורים העובדות באופן משולב ואוטומטי.

תהליך הגימור ותהליך ההפרדה מתבצעים במקביל – זהו הפתרון המביא ליעילות מקסימילית.

כאשר הייצור הוא המוני, ניצבים בפנינו אתגרים הנדסיים מיוחדים. לדוגמא, כאשר יש תערובות קבוצות חלקים שונות, נדרשת מערכת יעילה של מיון והפרדת מדיה. יתרונות:

o        מערכת אוטומטית מושלמת.

o        אין ערבוב של חלקים מקבוצות שונות.

o        הפרדת חלקים יעילה.

o        יחידת הפרדה והוצאה מובנית של מדיה קטנה שנשחקה.

The 2-batch system:

המערכת כוללת שתי קבוצות של חלקים ואפשרות לשני סוגי מדיה. בזמן שקבוצה אחת נמצאת בתהליך עיבוד, הקבוצה השנייה מופרדת. המערכת כוללת קערת עבודה אחת.

The 3-batch system:

המערכת כוללת שלוש קבוצות של חלקים ואפשרות לשלושה סוגי מדיה. בזמן ששתי קבוצות נמצאות בתהליך עיבוד, הקבוצה השלישית מופרדת. המערכת כוללת שתי קערות עבודה.