מדיות לגימור בוויברציה

בחירת המדיה היא גורם מפתח בתהליך הגימור

חברת Rösler מייצרת בביתה מדיות למעלה מ- 60 שנים. הידע, הניסיון והטכנולוגיה  של Rösler החל מבחירת חומרי הגלם והרכב החומרים ועד הייצור עצמו, מבטיחים את סטנדרט האיכות הגבוה ביותר.

ישנם מספר פרמטרים לבחירת המדיה המתאימה לתהליך:

הרכב (חומר) הרכב המדיה קובע את יכולת השחיקה ואת האפקט על פני השטח

צורה – ההתאמה הנכונה בין מדיה לחלקים מבטיחה שכל אזורי פני השטח יקבלו טיפול בצורה עקבית. לצורה של המדיה יש גם אפקט על הביצוע. צורות חדות הן יותר אגרסיביות מצורות מעוגלות.

מידה – מידה ומשקל הנם גורמי מפתח בקביעת יכולת ביצוע. מדיה גדולה וכבדה היא יותר אגרסיבית ומשאירה פני שטח גסים יותר. מדיה קטנה היא פחות אגרסיבית ומתאימה לדרישות פני שטח חלקים יותר.

הפרדה – כאשר תהליך הגימור מסתיים, המדיה חייבת להיות מופרדת לחלוטין מן החלקים. הפרדה באמצעות רשת היא ההפרדה הנפוצה ביותר ולכן נדרשת המדיה להיות קטנה או גדולה יותר מן החלקים. הפרדה הפוכה, של חלקים מהמדיה יכולה להיות פתרון כאשר המדיה גדולה יותר מן החלקים. פתרונות ללקוח יכולים להיות מוצעים באופן אינדיבידואלי.


סוגים שונים של מדיות עם רמות שחיקה שונות דרושות לתהליכים שונים. לשם התאמת המדיה לתהליך, נדרש מאתנו להבין מהלקוח מהי התוצאה הרצויה. אנו בטמקס, יודעים להציע לך את הפתרון הטוב ביותר אשר יביא לתוצאות המקסימליות.

מדיה קרמית

מתאימה למתכות ברזליות :פלדה, טיטניום, נירוסטה ועוד.

מדיה פלסטית

מתאימה למתכות אל ברזליות: אלומיניום, פליז, נחושת, כסף, מגנזיום ועוד.

מדיה פלסטית מתאימה לטיפול בחלקים עדינים יותר. המשקל הסגולי של המדיה הפלסטית הוא נמוך יחסית ולמעשה כחצי ממשקלה הסגולי של המדיה הקרמית.

מדיה להברקה

מדיית נירוסטה מיועדת להברקה בתהליך רטוב (בשילוב קומפאונדים מתאימים) וקיימת במגוון גדלים וצורות, הכוללות: כדורים, סאטליטים וסיכות

מדיית תירס וקליפות אגוזים המיועדות להברקה יבשה (בשילוב משחות מתאימות).

מדיה לייבוש

עשויה מקלחי תירס גרוסים וקיימת בגדלים שונים ומאופיינת בכושר ספיחה גבוה המאפשר ייבוש והורדת כתמי מים מחלקים.