מה צריכים לדעת לפני שרוכשים דוד ניקוי חול?

ניקוי חול בהתזה

מתעניינים בדוד ניקוי חול? המומחים של טמקס ידעו בדיוק מה אתם צריכים

דוד לחץ לניקוי חול בהתזה פועל באמצעות כך שמתיזים חומר שוחק/אברסיבי לעבר משטח מסוים, וזאת על מנת להשיג למגוון מטרות שונות, כגון: ניקוי, הסרת חלודה, חספוס, הכנס לפני צבע ועוד.

המונח "ניקוי חול" נפוץ בתעשייה אך למעשה הוא מעט שגוי. ההתזה לא מתבצעת באמצעות חול, אלא באמצעות חומרים שוחקים/אברסיביים שונים והפעולה שרוצים להשיג היא לא בהכרח נקיון, וישנן מטרות אחרות נוספות.

איך עובד דוד ניקוי חול?

דוד ניקוי החול מחובר להזנת אוויר ובתוכו נמצא החומר האברסיבי. האוויר מוזרם לתוך המיכל ונוצר לחץ אשר דוחס את האוויר ומניע אותו בעוצמה ובמהירות ביחד עם החומר האברסיבי אל עבר הדיזה ודרכה מותז אל עבר האובייקט.

האוויר והחומר שנכנסים דרך הדיזה הצרה נדחסים בתוכה ובכך מותזים במהירות ובחוזקה ויכולים לבצע את הפעולה המיועדת.

ניתן לשלוט על הדוד ניקוי חול באמצעות שלט רחוק ובכך המפעיל לא חייב לעמוד בצמוד לדוד ויכול להפעילו באמצעות שליטה מרחוק. יתרון נוסף לשלט הרחוק שאם חלילה הצינור בורח מידיו של המפעיל הדוד מפסיק לפעול מיד.

דוד ניקוי חול טמקס
דוד ניקוי חול טמקס שיווק בע"מ

איך יודעים איזה דיזה לבחור לדוד ניקוי חול?

בחירת קוטר הדיזה תלויה בעבודה אשר רוצים לבצע. דיזה עם קוטר גדול יכולה להתאים לעבודות על משטחים גדולים, כגון: שיפוץ רכבים, התזה על קירות אבן, ניקוי ספינות ועוד.

לעומת זאת, דיזה קטנה מתאימה לעבודות עדינות יותר,כגון: התזה על אותיות מצבה, התזה אמנותית, התזה על זכוכית, התזה על חלקים קטנים ועוד.

מלבד קוטר הדיזה, יש פרמטר נוסף והוא אם הדיזה תהיה ישרה או וונטורית. כאשר רוצים להתיז בצורה ממוקדת על אובייקט נבחר בדיזה הישרה וכאשר רוצים להתיז על אובייקט גדול נבחר בדיזה הוונטורית היוצרת מעין אלומת אור.

איזה גודל של דוד ניקוי חול צריך?

נפח הדוד אינו משפיע כלל על עוצמתו, ואלא רק על כמות החומר האברסיבי שיכול להכיל. לעבודות התזה על משטחים גדולים יהיה מומלץ דוד ניקוי חול בהתזה בנפח גדול כדי שיהיה אפשר להתיז ברציפות ללא הפרעות. לעבודות קטנות יותר יהיה מספיק נפח דוד ניקוי חול קטן יותר.

מה שמשפיע על עוצמת ההתזה הוא הקומפרסור אליו מחובר הדוד וכמו כן קוטר הדיזה. ככל שהדיזה גדולה יותר נצטרך אספקת אוויר גבוהה יותר, ולהיפך.

באיזה חומרים משתמשים בדוד ניקוי חול?

בדוד ניקוי חול אפשר להשתמש בחומרים רבים, אבל לא חול!. החול נאסר לשימוש ע"י משרד הבריאות בעקבות שלל הסכנות הטמונות בו – תוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן.

החומרים האברסיביים שכן ניתן להשתמש בהם לדוד ניקוי חול הם: אלומיניום אוקסיד, כדורי זכוכית, גרגרי פלסטיק, קליפות אגוזים ועוד. חברת טמקס תדע להתאים עבורכם את החומר האברסיבי הנכון אשר יתאים למטרה אותה אתם תרצו להשיג בהתזה.

אילו אביזרים נלווים יש לדוד ניקוי חול?

לדוד ניקוי חול אביזרי בטיחות נלווים, כגון: קסדת התזה, מסנן פחם לאוויר נקי שנכנס למסיכה ואפילו קיים מזגן המספק אוויר נעים בזמן העבודה.

בנוסף, קיימים אביזרים וחלקי חילוף שונים, כגון: צינורות לניקוי חול, דיזות ניקוי חול, ברזים, שסתומים ועוד.

חברת טמקס מייצגת את החברות המובילות בעולם בתחום הניקוי חול בהתזה ואנו בעלי נסיון של מעל 40 שנה בהתאמת תהליכים ללקוחות הרוצים לקבל תוצאות מקסמיליות. אנו מחזיקים בטכנאים מומחים ועושים שירות תיקונים ואחזקה לכל מכונות הניקוי חול. פרט לדוד ניקוי חול, ברשותינו פתרונות ניקוי חול נוספים ואנו מחזיקים בכל האביזרי בטיחות, חלפים והחומרים המתאימים.