תהליך התזה שוט בלסט להכנה מיטבית של פני השטח

-מתקן ניקוי בהתזה רציף לקונסטרוקציות מרותכות RRBK

שוט בלסט (באנגלית: shotblasting) הינו תהליך שנועד לנקות ולהכין פני שטח של חלקים שונים לפני תהליכים שונים. בתהליך השוט בלסט מותזות בעוצמה כדוריות באמצעות טורבינות (גלגלי כפות), אל עבר האובייקט. תהליך זה נפוץ בתעשיות השונות, כגון: תעשיית הרכב, התעופה והחלל, הבנייה ועוד.

כיצד עובד תהליך השוט בלסט?

השוט בלסט הינו תהליך בו מתיזים חומרים אברסיביים שונים: כגון: כדוריות פלדה (כדורי פלדה), גרגרי פלדה, כדוריות נירוסטה, כדוריות אלומיניום, כדוריות קרמיקה ועוד. הכדוריות המותזות בעוצמה פוגעות בפני השטח של המוצר ומסירות ממנו חלודה, קשקשת, ציפוי, צבע, בטון וכל לכלוך אחר שהוא ,ומשאירות אותו נקי לחלוטין.

שוט בלסט להכנת פני שטח לפני תהליכים שונים

השוט בלסט הינו תהליך נפוץ ביותר להכנת פני שטח לפני צביעה, ציפוי או הלחמה, מאחר והוא מסיר את כל הפגמים שעל גבי פני השטח ובנוסף יוצר אדהזיה טובה ביותר (אדהזיה = כושר הדבקות). כאשר פני השטח של המוצר מקבלים הכנה טובה, כך הציפוי או הצבע ייתפסו טוב יותר על גבי המוצר, יהיו עמידים יותר, וכתוצאה מכך המוצר יהיה איכותי יותר.

קבלת טקסטורטת שונות בתהליך התזה שוט בלסט

בעזרת שימוש בחומרי התזה שונים, ניתן לקבל טקסטורטת שונות על גבי פני השטח. כך למשל, אם מתיזים כדורי פלדה עדינים, יתקבלו פני שטח עדינים וחלקים, ולחלופין, אם מתיזים כדורי פלדה גסים, יתקבלו פני שטח גסים. בנוסך בחומרים מסוימיים קיים הבדל ברמת הקשיות של חומרי ההתזה, וישנם כאלה רכים או קשים. חברת טמקס מחזיקה בכל סוגי הכדוריות לשוט בלסט ומתמחה בהתאמת החומר הנכון ללקוח.

סוגים שונים של מכונות שוט בלסט להתזה

בחירת מכונת התזה מסוג שוט בלסט לוקחת בחשבון פרמטרים רבים, כגון: גודל הפריט, משקל הפריט, הצורה הגאומטרית של הפריט וכמובן הכמויות של הפריטים אותם יש להתיז. קיימות שיטות שונות להתזת שוט בלסט, כגון: התזה על גבי מסוע נע, התזה באמצעות תליית חלקים, התזה בתוף תוף מסתובב ועוד. לבחירת השיטה הנכונה והמכונה המתאימה ישנה חשיבות רבה ביותר וחשוב מאוד שתעשה על ידי צוות מקצועי ומנוסה. לחברת טמקס נסיון של מעל 45 שנים באפיון ואספקת מכונות שוט בלסט לענפי התעשייה השונים.

מכונות שוט בלסט RÖSLER גרמניה

חברת טמקס מייצגת את חברת רסלר גרמניה, החברה המובילה בעולם לפיתוח וייצור מכונות שוט בלסט להתזה, עם נסיון של מעל ל-50 שנים. מכונות השוט בלסט של RÖSLER מסופקות למפעלים המובילים בתעשייה ומאופיינות באיכות וביצועים ללא פשרות.

חברת טמקס מספקת שירותי תיקונים ותחזוקה למכונות שוט בלסט, ע"י צוות טכני מנוסה ומיומן.