מהו טרומל סיכות מגנטי?

סיכות נירוסטה לטרומל סיכות במגוון גדלים

צריכים לנקות, לעבד ולהבריק חלקי מתכת קטנים ועדינים ללא עבודה ידנית? כנראה שטרומל סיכות מגנטי זהו הפתרון עבורכם

טרומל סיכות מגנטי מטרתו לנקות ולעבד חלקי מתכת קטנים שקשה לנקות ולעבד אותם ידנית. במצבים מסוימים, טרומל הסיכות יודע גם להוריד גרדים מאוד קטנים ולטשטש אותם ולהשיג "שבירת פינה". בנוסף, ניתן להגיע בעזרת טרומל הסיכות לאפקט מסוים של הברקה, וזאת בתוספת לתהליכים משלימים אחרים.

איך עובד טרומל סיכות ואילו חומרים צריכים בכדי לעבוד איתו?

בטרומל הסיכות עובדים עם סיכות מגנטיות בקטרים שונים, בד"כ 0.3 מ"מ לחלקים מאוד עדינים ו-0.5 מ"מ לחלקים עדינים פחות. בעזרת בסיס המכונה היוצר שדה מגנטי, הסיכות מסתובבות במהירות גבוהה מאוד בתוך מים עם קומפאונד מיוחדת ולמעשה מתערבלות יחדיו עם החלקים. תוך כדי הערבול, הסיכות מכות בצורה עדינה על החלקים ובצורה כזו מטפלות בפני בשטח, מבלי לפסוח על המקומות הנסתרים. בטרומל סיכות מגנטי מתקדם, ישנה אפשרות לסובב את הסיכות לשני כיוונים, ובכך להשיג תוצאות גימור מקסימליות. חברת טמקס מספקת מבחר גדלים של טרומל סיכות מגנטיות איכותיים עם פונקציות רבות השימושיות לענפים שונים בתעשייה.

חברת טמקס מתמחה בתהליכי גימור של חומרים מעל ל-40 שנה ולה הנסיון מקצועי בייעוץ פתרונות גימור וחומרים למגוון רב של אפליקציות. צוות המומחים של טמקס ידע להתאים לכם את הציוד וחומרי הגימור המתאימים על פי דרישתכם והתוצאה הרצויה. ישנם הרבה חומרים שניתן לשלב בתהליכי ליטוש ועיבוד בטרומל סיכות מגנטי ועל כן צרילך להתייעץ עם גורם מקצועי.

טרומל סיכות 4.5 ליטר טמקס
טרומל סיכות 4.5 ליטר טמקס

מתי משתמשים בטרומל סיכות?

לטרומל סיכות מגנטיות יש שימושים רבים בתעשייה, כגון:

  • טרומל סיכות להורדת שאריות פסטה (משחה) שומנית
  • טרומל סיכות להעלמת סימני עיבוד עדינים מאוד
  • טרומל סיכות להורדה של קורוזיה לא עמוקה
  • טרומל סיכות לטיפול בחלקי מתכת ששאריות חומצה איכלו את פני השטח
  • טרומל סיכות לקבלת ברק על חלקי מתכת קטנים
  • טרומל סיכות לליטוש חלקים קטנים ושיש מקומות שקשה להגיע אליהם

מהו ההבדל בין טרומל סיכות לטרומל אבנים?

בעזרת טרומל הסיכות המגנטי ניתן להגיע לאזורים נסתרים וחריצים קטנים שלא ניתן להגיע בעזרת שום מדיה אחרת. הסיבוב הצנטרפוגלי של טרומל הסיכות מאפשר לסיכות המגנטיות להגיע לאזורים רבים של החלק ולעבד אותו בצורה מושלמת.

בנוסף, בטרומלים מגנטיים נעשה שימוש כאשר רוצים לעבד ונלקות חלקים מבלי לפגוע בפני השטח, במידות ובפינות.

באילו ענפים משתמשים בטרומל סיכות מגנטיות?

טרומל סיכות מתאים לכל הענפים אשר מייצרים חלקי מתכת קטנים מאוד שקשה לעבד אותם בצורה ידנית.

בין הענפים בהם נעשה שימוש בטרומל סיכות: רפואה ודנטלי, תכשיטים, רכב, תעופה וחלל.

טרומל הסיכות המגנטי הוא בחירה מצוינת כאשר יש צורך להגיע לאזורים קטנים וחריצים שלא ניתן להגיע בשום צורה אחרת. ענפים בוחרים רבים רואים בטרומל המגנטי כפתרון הגימור המועדף מכיוון ולא פוגע בממדי החלק ובכל זאת ניתן להשיג איתו תוצאות גימור מצוינות.

דוגמאות לשימוש בטרומלים מגנטיים

ליטוש והברקת תכשיטי כסף – טרומל הסיכות המגנטי של טמקס יכול ללטש לעבד את תכשיטי הכסף שלכם ביעילות רבה ותוך פרק זמן קצר יחסית.

ליטוש קפיצים בטרומל סיכות – קפיצים הם מוצר יחסית קשה לליטוש. בדיוק לשם כך נועד הטרומל המגנטי וניתן לקבל תוצאה מצויינת בעזרתו. כאשר הטרומל המגנטי מסתובב, מופעלים כוחות צנטרפוגליים והסיכות מכסות את הקפיצים מכל הכיוונים ומלטשות ומעבדות אותם בצורה מושלמת. בתהליך קצר מאוד ניתן להשיג קפיצים נקיים, מבריקים וחלקים.

ליטוש ברגים וחלקים רפואיים – ברגים רפואיים הם חלקים עדינים מאוד. טרומל הסיכות המגנטי ילטש אותם כך שיקבלו מראה מבריק מבלי לפגוע במידות ובצורה הגיאומטרית של החלק. בנוסף, ניתן לעבד שתלים (מטיטניום למשל) בטרומל סיכות ולקבל תוצאות מדהימות.

ליטוש והברקת חלקים מפליז – אביזרים קטנים מפליז נחשבים לקשים מאוד לליטוש. ישנם חלקים מפליז שיש להם צורה גאומטרית כה מסובכת שאף מדיה אחרת לא תוכל להגיע לאזורים אלה, מלבד סיכות מגטיות. מלבד העובדה שתוכלו לעבד אזורים פנימיים וחריצים, בעזרת הטרומל המגנטי תקבלו חלק נקי ללא רבב.

טמקס מציעה גוון רחב של גדלים של טרומל סיכות מגנטיים

ענפים שונים צריכים טרומל סיכות בגדלים שונים על מנת לבצע עיבוד לחלקיהם. בטמקס תוכלו למצוא את טרומל הסיכות האיכותיים ביותר, במגוון גדלים כגון:

טרומל סיכות 1 ליטר (אנלוגי) דגם -TMFA1

טרומל סיכות 1 ליטר (דיגיטלי) דגם -TMFD1

טרומל סיכות 1.7 ליטר (דיגיטלי) דגם -TMFD17

טרומל סיכות 4.5 ליטר (דיגיטלי) דגם -TMFD45

טרומל סיכות 8 ליטר (דיגיטלי) דגם -TMFD8

טרומל סיכות 24 ליטר (דיגיטלי) דגם -TMFD2400

בנוסף, תוכלו למצוא סיכות לטרומל סיכות במגוון גדלים ואקדח סיכות מגנטי להפרדת הסיכות.